Одесити вийшли на мітинг проти знесення Пушкіна
Історія з демонтажем пам'ятників російським діячам в Одесі продовжується. Сьогодні одесити знову вийшли під будівлю ОВА із вимогами залишити Пушкіна, Бабеля та інших на своїх місцях. Озброївшись плакатами, люди намагаються достукатися до чиновників, щоб їхня думка та аргументи теж були почуті.
Через сильний дощ на мітинг сьогодні прийшла невелика частина одеситів, але вони заявляють, що жодні капризи стихії не змінять їхні позиції щодо "переписування історії Одеси"
Люди впевнені, рішення ухвалено без урахування думки самих городян.
"Це політика дискримінації російської мови, російської культури та російськомовних українців. Ми виступаємо не лише за російську культуру, ми виступаємо проти дискримінації російської мови. Це вдарить по всіх, адже призведе до диктатури", - розповідає одеський журналіст Леонід Штекель.
Також він додає, що такі рішення повторюють більшовицькі, адже саме радянська влада знищувала все, що хоч якось було пов'язане з минулим. Уподібнюватися їм сьогодні не варто — упевнені люди.
Мітингувальники зазначають, що рішенням про декомунізацію та деколонізацію обласна влада порушує права людей щодо національної мови. Як каже Леонід Шекель, в Одесі дуже багато хто вважає рідною саме російську
"Я з дитинства говорю російською, як і тисячі одеситів. І мені важко усвідомлювати, що її зараз намагаються заборонити. Я добре знаю українську і люблю її, проте мені простіше висловлювати думки саме російською. Як вчили класики", - підкреслює Штекель.
Журналіста підтримує й інший одесит, який не розуміє, чому зараз так багато уваги прикуто саме до мови. За його словами, "ворога вбивають не мови, а кулі" - і саме на цьому сьогодні слід акцентувати. А поважати слід усі мови світу, бо вони допомагають говорити та чути
"В Одесі, та й в Україні, немає жодного статусу у російської. Але це моя рідна мова. Але зараз намагаються вдати, що її немає. Але це якась маячня, тому що ми говоримо в більшості в Одесі, російською — це факт життя. Воно може не в законі, але в житті є", - зазначає одесит Михайло Голубов. Водночас чоловік зазначає, що слід також розвивати українську, але "без боротьби з російською". Як він каже, це буде неминучим, але треба зробити максимально обережно.
Слід сказати, що активісти відстоюють не всі пам'ятники та перейменування. Так, Михайло Голубов розповідає, що позбутися бульвару Жванецького слід було, адже він жив уже під час російської агресії та отримував нагороди з рук путіна, у той час, коли РФ уже анексувала Крим та окупувала Донбас.
"Він жив у контексті цієї війни. І поводився не дуже добре до своєї країни та свого міста. І таке рішення я розумію і підтримую. Але до чого тут Пушкін, Ільф і Петров і Бабель? Вони всі просто притягнуті за вуха", — каже одесит.
Слід сказати, що протестувальники обурюються, коли їх називають проросійськими активістами. Зокрема, Голубов зазначає, що вони виступають за Україну ще з Євромайдану та підтримують її незалежність та суверенність. "Ми патріоти і сподіваємося на краще для всіх громадян. І не треба показувати нас страшними - ми цивілізовані люди, які боротимуться за своє до останнього", - робить висновок пан Голубов.
Одесити наголошують, що мітингуватимуть щотижня, доки не почують їхні вимоги. Адже думка кожного городянина при ухваленні рішень має бути врахована