Самбірським військовослужбовцям ТЦК та СП загрожує до 15 років ув'язнення

"На Львівщині працівники ДБР завершили розслідування щодо катування та незаконного позбавлення волі 4-х чоловіків у Самбірському районному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки. Обвинувальні акти направлені до суду", - повідомили у бюро. Через тяжкість звинувачення Спеціалізована військова прокуратура Львівської області змінила запобіжний захід


Як вказали у ДБР, у вересні минулого року до соцмереж потрапило відео побиття у приміщенні центру двох чоловіків. "Жителі Харкова та Кривого Рогу потрапили до ТЦК після того, як намагалися незаконно перетнути кордон з Польщею. Їх затримали прикордонники й доправили до військкомату для постановки на військовий облік", - розповіли у бюро.


Згодом, як повідомляється, слідство з’ясувало, що "у приміщенні військкомату незаконно утримувались ще двоє чоловіків, затриманих на кордоні". "У РТЦК їх намагались примусити "добровільно" пройти військово-лікарську комісію для подальшої мобілізації. Одного з потерпілих утримували в приміщенні військкомату 10 днів, двох громадян – 7 днів, четвертого - 2 дні. Військовослужбовець центру бив їх, погрожуючи зброєю. Йому загрожуэ до 15 років позбавлення волі


Побиття відбувалось під "наглядом" керівника - заступника начальника одного з відділів", - повідомили у ДБР.

Військовослужбовця, як зазначається, обвинувачують у катуванні та незаконному позбавленні волі (ч. 2 ст. 146 та ч. 1 ст. 127 КК України). Заступника начальника Самбірського РТЦК та СП обвинувачують у неприпиненні кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим (ч. 4 ст. 426 КК України). Обоє військовослужбовців звільнені з Самбірського районного ТЦК та СП й зараховані у резерв ЗСУ, вказали у ДБР.


На жаль, подібні випадки періодично трапляються в різних областях України. Наприклад, в Одесі співробітники ТЦК неодноразово викрадали людей на вулиці, потім відвозили до обласного збірного пункту на вул. Заньковецькій, де били та насильно утримували. Так само відомі випадки застосування психотропних засобів, які додавали в їжу та напій, щоб домогтися від людини підпису документів про мобілізацію. Подібні дії з боку ТЦК можна розцінювати як дескредитацію честі Збройних Сил України та необхідно загалом змінювати підхід для залучення людей на військову службу.

 Друзі, "Інформбюро" гостро потребує вашої підтримки. Щоб допомогти проекту перейдіть за посиланням


        

.

Кого i чого бояться ТЦК? Несподівано

Одеський активіст Дем'ян Ганул побив людину і виклав це в інтернет

Оборона Одеси 2024 року. Що відомо.

Депутат назвав співробітників ТЦК "тваринами"

Як туди потрапила машина? Секрет розкритий

Чи є майбутнє у Чорноморського флоту росії?

Солістка KAZKA зняла в новому кліпі свого нареченого

Північна Корея провела перші навчання з імітацією "ядерного пуску"

Оподаткування карткових переказів та знищення ФОПів: урядові подарункi